Drogi Mikołaju !
Pierwsze zadanie z kalendarza wykonane !
List napisany i wysłany!
Worki własnoręcznie zrobione !
Grzeczni byliśmy!
Teraz klasie II pozostaje czekać.
Drogi Mikołaju !
Pierwsze zadanie z kalendarza wykonane !
List napisany i wysłany!
Worki własnoręcznie zrobione !
Grzeczni byliśmy!
Teraz klasie II pozostaje czekać.
W poniedziałkowy poranek nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawościami oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Pani psycholog doskonale objaśniła tematykę spotkania oraz zachęcała uczniów do wspólnej dyskusji.
02 grudnia kalsa specjalna z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z niepełnosprawnościami uczestniczyła w lokalnej imprezie pt. Razem zmieniamy Nasz Świat. Dziękujemy za udział organizatorom oraz piękne występy naszych koleżanek i kolegów.
Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb. Uczestnicy mieli również możliwość zakupu pysznych przekąsek oraz napoi. Wszyscy wspaniale się bawili i mają miłe wspomnienia.
Dzisiejszego dnia klasa ósma gościła szer. Aleksandrę Korpal z mobilnego zespołu rekrutacyjnego 122 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dolaszewie. Pani Aleksandra opowiadała o służbie wojskowej, odpowiadała na liczne pytania zadawane przez uczniów.
Zajęcia warsztatowe w klasie 5 - Ja, Moi koledzy a grupa rówieśnicza. Budowanie relacji w grupie
Nasze ciało
Okazuje się, że ciało człowieka składa się nie tylko z głowy, tułowia i kończyn… Przekonali się o tym uczniowie klasy 2
Części mowy aktywnie i na wesoło Klasy 4 i 6 na tropie rzeczownika, przymiotnika i przysłówka Uczniowie poszukiwali ukrytych wiadomości, charakteryzujących poznawane części mowy. Czwartoklasiści po spotkaniu z najlepszymi przyjaciółmi - rzeczownikiem i przymiotnikiem, wybrali się na gramatyczne zakupy. Wycinali z gazetek reklamowych produkty, których nazwy składały się z rzeczownika i przymiotnika. Następnie określali ich liczbę i rodzaj. Natomiast szóstoklasiści wzięli udział w wyścigach - zwyciężyła grupa, która najszybciej (i poprawnie!) dopasowała przysłówki do pytań, na jakie odpowiadają. Nauka w ruchu i poprzez zabawę wpływa najlepiej na procesy uczenia się i zapamiętywania
Z okazji Dnia Pluszowego Misia na języku polskim pojawił się Teodor Czuwał nad nauką części mowy i zaproponował klasom 4-6 kilka pluszowych ćwiczeń Czwartoklasiści odmienili Teodora przez przypadki i wskazali jego liczbę i rodzaj. Piątoklasiści wskazali temat i końcówkę misia, a szóstoklasiści przećwiczyli przysłówki i przyimki
Plastelinowy Plastuś ulepiony przez małą Tosię to postać bardzo dobrze znana wszystkim dzieciom. Śmieszny ludzik z dużymi uszami, znany z twórczości Marii Kownackiej bardzo przypadł do gustu uczniom klasy pierwszej. Z zaciekawieniem wysłuchali oni framenty lektury, a także śledzili perypetie bohatera i jego przyjaciół ze szkolnego piórnika na szklanym ekranie. Oglądanie filmu z 1980 roku było okazją do odbycia sentymentalnej podróży w czasie i porównania, jak kiedyś wyglądała edukacja, sala lekcyjna, uczniowie, a jak jest dzisiaj. Jak zauważyły dzieci wiele się zmieniło, lecz są też elementy, które mimo upływu lat pozostają niezmienne.
Dzisiaj, 23 listopada, na lekcji historii uczniowie klasy 5 przenieśli nas w starożytne czasy, na grecką górę Olimp, gdzie mieszkali liczni bogowie. Byli: Zeus, Ares, Apollo,Hades, Dionizos, Hera, Hestia, Atena, Afrodyta, Demeter.Na szkolnym korytarzu mieliśmy boską paradę, podczas której inni uczniowie mogli podziwiać kreatywność swoich kolegów.
Kolejne zadania wykonane! W ramach projektu „Czytam z klasą” uzupełniliśmy Lekturniki najważniejszymi informacjami dotyczącymi lektury „Pilot i ja” Adama Bahdaja. Ponadto wykonaliśmy zadanie polegające na przeprowadzeniu sesji zdjęciowej związanej z lekturą. Wykonaliśmy samolot, który wspólnie pomalowaliśmy i który był najważniejszym rekwizytem naszej sesji! Z chęcią przebraliśmy się za jednego z głównych bohaterów książki – Pilota z czarnymi wąsami i zasiedliśmy za sterami naszej maszyny. Egzamin z pozowania i klasową licencję pilota otrzymali wszyscy uczniowie, którzy wzbili się na wyżyny i jak zawsze wzorowo wykonali zadanie.
Wczorajszy poranek rozpoczęliśmy w naszej szkole od świętowania Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Na korytarzu dominował kolor żółty, symbol optymizmu Dzieci uczestniczyły w pogadance oraz w akcji obdarowywania koleżanek, kolegów komplementami, miłymi słowami. Ponadto można było podziwiać drzewa, na których znajdowały się wcześniej wykonane dłonie z miłymi przymiotnikami o samym sobie
W czwartkowe popołudnie naszą szkałę, klasy 1-3, oraz oddział przedszkolny i specjalny odwiedziła Pani Ilona Lehmann, przedstawiciel Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chodzieży. Celem spotkania było omówienie tematu dotyczącego higieny jamy ustnej. Dziękujemy za wyczerpujące informacje dotyczące dbania o nasze zęby
Noc w szkole? Tak! A gdyby tak... zgasły światła i moglibyście przenieść się do szkoły magii i czarodziejstwa? Pani bibliotekarka i wychowawczynie klas 4-6 zorganizowały naprawdę magiczny wieczór pod hasłem ,, Wyczarujmy lepszy świat ". Telefony zostały w domach, a uczniowie, w ramach profilaktyki uzależnień od urządzeń elektronicznych, mieli okazję poznać alternatywne formy rozrywki. Czekały na nich niesamowite atrakcje! Czytaliśmy wspólnie ,,Harry'ego Pottera" w klimatycznej sali przy zgaszonym świetle - z latarkami, graliśmy w literackie kalambury i rozwiązywaliśmy quizy. Tworzyliśmy magiczne zakładki do książek i oglądaliśmy filmy. Wzięliśmy udział w czarodziejskim escape roomie - w zupełnie ciemnej szkole! Z latarkami przemierzaliśmy sale i korytarze, rozwiązując łamigłówki, które doprowadziły nas do celu. Stawiliśmy również czoła magicznym eksperymentom. Wspólnie przygotowaliśmy kolację,która smakowała wspaniale! Na koniec rozłożyliśmy śpiwory w sali gimnastycznej - przyszedł czas na nocne rozmowy, gry planszowe i książki. Po wieczorze pełnym wrażeń uczniowie... zapadli w głęboki sen
Klasa 4 przygotowała przepis na wyjątkową sałatkę życzliwości Warto pamiętać, aby w tak trudnych czasach być dobrym dla siebie i innych. Życzymy smacznego!
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.
Pedagog szkolny
„Segreguj z nami, walcz z odpadami”
W dzisiejszych czasach działania ekologiczne powinny być stylem życia każdego człowieka. Pierwszy krok ludzkości ku lepszej przyszłości to zrozumienie problemów środowiskowych. A to zależeć będzie przede wszystkim od młodych ludzi. To oni za kilka lat staną się dorosłymi, którzy będą podejmować decyzje w kwestiach ochrony przyrody. Dlatego też tak ważna jest edukacja ekologiczna od najmłodszych lat, to ona stanowi klucz do drzwi ku lepszemu światu.
16 listopada 2022 r. uczniowie szkół Gminy Chodzież po raz szósty wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zacharzynie w ramach Publicznej Kampanii Edukacyjnej organizowanej przez producenta akumulatorów firmę Jenox Akumulatory. Akcja miała na celu podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczności lokalnej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami ze szczególnym uwzględnieniem zużytych baterii i akumulatorów oraz wspomaganie osiągnięcia wysokiego poziomu selektywnego zbierania tych odpadów.
Spotkanie pod hasłem „Segreguj z nami, walcz z odpadami” odbyło się w Sali Wiejskiej w Zacharzynie. Udział w nim wzięli uczniowie czterech szkół gminnych: Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie oraz Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: wójt Gminy Chodzież p. Kamila Szejner, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Śliwińka, sołtys wsi Zacharzyn p. Milena Różańska, Dyrektorzy Szkół Gminnych, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zacharzynie p. Anna Ślesińska-Nowak, wiceprezes firmy Jenox Akumulatory sp. z o. o. Ryszard Wasyłyk,oraz przedstawiciel firmy Odum s.c. ZU. Dymek A., Polzin D. – p. Justyna Sekulaska.
Dzień rozpoczął się przedstawieniem pt. „Sprawa dla Ekologa”, którego tematyka dotyczyła segregacji odpadów i recyklingu ze szczególnym uwzględnieniem podejścia do bezpiecznego zbierania i recyklingu akumulatorów oraz możliwym wpływie substancji stosowanych w bateriach i akumulatorach na środowisko i zdrowie ludzi. Następnie uczniowie wzięli udział w Turnieju Wiedzy Ekologicznej, podczas którego musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, segregacji i recyklingu oraz umiejętnościami praktycznymi. Dzieci odpowiadały na pytania, brały udział w kalamburach, wyścigach, rozwiązywały zadania z wykorzystaniem tabletów oraz programowały roboty edukacyjne- Photony, zakupione w ramach programu rządowego Labolatoria Przyszłości.
Konkurs wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy:
Karol Sikora
Jacek Dahlke
Zofia Borkowska
Drugie miejsce zajęli przedstawiciele SP w Stróżewie, a trzecie – dzieci z SP w Strzelcach. Po konkursie dzieci udały się na poczęstunek, a następnie uczestniczyły w warsztatach ekologiczno – chemicznych organizowanych przez „Wulkan Doświadczeń” z Poznania.
Do każdej ze szkół przekazane zostały ulotki informacyjne „Twój akumulator może być bezpieczny dla środowiska”, w których przedstawione zostały sposoby postępowania z akumulatorem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację Konkursu.
Dziękujemy zaproszonym gościom, że zechcieli razem z nami spędzić ten wyjątkowy dzień.
Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom:)
Do zobaczenia za rok!
Podczas konkursu wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach
rządowego programu Labolatoria Przyszłości!
Powered by aSc EduPage