Gry planszowe są naszym ulubiony sposobem na naukę poprzez zabawę. To doskonały patent na powtórki i utrwalenie wiadomości na dodatkowych zajęciach z języka polskiego
Na lekcji języka polskiego ...
Na lekcji języka polskiego w klasie V...
- 17
Jak lepiej zrozumieć lekturę? Wystarczy wcielić się w rolę bohatera! Uczniowie klasy V wkroczyli do świata ,,Katarynki" i próbowali wykonywać codzienne czynności z zasłoniętymi oczami. To było bardzo trudne zadanie! Ale dzięki niemu lepiej zrozumieliśmy problematykę utworu i sytuację niewidomej dziewczynki, która zamieszkała w sąsiedztwie pana Tomasza.
, Jesienna moda kolorów Światu doda”
- 5
,, Jesienna moda kolorów Światu doda”
Uczniowie klasy II na zajęciach wcielili się w role projektantów. Zabawili się w wizażystów. dopasowywali odpowiednie fryzury do Pani Jesieni. Projekty te jednak nie były zwyczajne, gdyż powstały z kolorowych liści. Następnie za pomocą długopisów 3D uczniowie tworzyli niesamowite projekty strojów dla naszej dzisiejszej głównej bohaterki:)
Długopisy 3D zostały zakupione w ramach projektu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI!
Długopis 3D to urządzenie o kształcie długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony gilament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach. Samo w sobie tworzenie przy pomocy długopisu 3D jest bardzo proste – wystarczy „rysować” nim w powietrzu.
Podczas pracy młodzi projektanci rozwijali wyobraźnie oraz wyczucie kolorów.
Kto wie… może ktoś będzie tworzył swoje autorskie projekty..
Nowy miesiąc - nowe wyzwania ...
- 47
Rozpoczął się nowy miesiąc i co za tym idzie nowe wyzwania:) W październiku zajmiemy się zdrowiem we wszystkich jego aspektach. Będziemy mówić o zdrowiu fizycznym, psychicznym, o zdrowej diecie, czyli o wszystkim tym co ma wpływ na nasze dobre samopoczucie :)
5 października uczniowie klasy 1-3 oraz klasy specjalnej wybrali się z wizytą do Alpakolandu W Klotyldzinie. Mówi się, że ludzie i zwierzęta są najlepszymi kompanami, dlatego warto spędzać z nimi czas. Nie musimy nikomu tłumaczyć jak duże znaczenie ma obcowanie ze zwierzętami w życiu człowieka. Zwierzęta mają niesamowity wpływ na zdrowie psychiczne, samopoczucie oraz rozwój emocjonalny dzieci – uczą empatii, czułości i troski. Dzięki nim od najmłodszych lat nabywamy umiejętność rozpoznawania i reagowania na emocje innych.
W związku z obchodzonym Dniem Zwierząt przywieźliśmy dla naszych czworonożnych mieszkańców Alpakolandu ich ulubione smakołyki, którymi ich później karmiliśmy. Chcecie wiedzieć jak było? Super - jak zawsze! Sami zobaczcie:)
Oliwia i Amelka w sali zabaw Zuzulki
- 10
Zuzulkowy Raj w wydaniu klasy specjalnej. Miłe i niepowtarzalne wrażenia na reszte dnia :)
Kreatywny umysł ...
- 23
Kreatywność to najbardziej pożądana kompetencja dzisiejszych czasów.
Uczniowie klas 4-6 tworzą grupę Kreatywnych umysłów, biorąc udział w dodatkowych zajęciach, kształtujących twórczość i umiejętność wyrażania siebie. Wrzesień upłynął nam pod znakiem integracji i kreatywności. Podczas pierwszych zajęć poznawaliśmy siebie samych – rysowaliśmy dłonie i zapisywaliśmy na nich swoje wady i zalety. To wcale nie było proste zadanie! Dużo łatwiej oceniać innych niż siebie – do takich wniosków doszli uczniowie. Nasze zajęcia doskonale wpisały się w ideę Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności. Zmienialiśmy kropkę w rozmaite kształty i przedmioty – nadając jej nowy, twórczy wymiar. Staraliśmy się również zdefiniować kreatywność i zastanawialiśmy się nad jej istotą – wspólnie uznaliśmy, że jest to umiejętność, która wymaga ciągłej pracy
i odwagi. Na zajęciach z kreatywnego myślenia nie mogło zabraknąć nieszablonowego spojrzenia na możliwości i preferencje ludzkiego mózgu. Żeby opanować umiejętność uczenia się, trzeba wiedzieć, jak zadbać o najważniejsze narzędzie naszej pracy - mózg. Na wykonanych z popcornu modelach znalazły się przysmaki, które lubi i aktywności, o których nie można zapominać. Kreatywne umysły z klas 4-6 doskonale wiedzą, czego potrzebuje mózg, aby pracować na pełnych obrotach!
Pogadanka ...
Co to jest demoralizacja?
Co to jest demoralizacja? Jest to pewne rozprężenie, zwłaszcza moralne, zepsucie, rozluźnienie dyscypliny, karności. Każdy z nas kiedy uzyska informacje o demoralizacji nieletniego ma społeczny obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców lub opiekunów prawnych, szkołę, Sąd Rodzinny lub Policję.
We wtorkowe przedpołudnie w klasie 8 odbyła się pogadanka profilaktyczna z zakresu demoralizacji i popełnianych czynów w tym zakresie.
Dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży za wyczerpujące omówienie tematu.
"Sposób na Elfa"
- 20
Sposób na Elfa to niepozorna książeczka z obrazkami, przeznaczona przede wszystkim dla starszych dzieci, w której Marcin Pałasz ukazuje świat na przemian z perspektywy psa i jego właścicieli. Lektura ta bardzo spodobała się wszystkim uczniom klasy trzeciej. Podczas zajęć pracowaliśmy w grupach, układaliśmy plan wydarzeń, kodowaliśmy oraz rozwiązywaliśmy różne quizy i zagadki dotyczące przygód Elfa. Mówiliśmy o różnych rasach psów, o tym jakie zawody mogą wykonywać. Zwróciliśmy też szczególną uwagę jakie cechy powinien posiadać idealny właściciel oraz w jaki sposób należy prawidłowo opiekować się czworonogiem. Przypomnieliśmy sobie również chyba wszystkie przysłowia i powiedzenia związane z naszymi wiernymi przyjacielami. Na koniec uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Omawiana lektura wpasowała się idealnie w obchodzony w tych dniach Dzień Zwierząt.
Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?
- 6
Pierwsze zajęcia w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci zrealizowane!
Co mogę zrobić, gdy wszystko idzie źle? - oto temat którym rozpoczęliśmy realizację naszego projektu.
Do tego jakże ważnego tematu o emocjach wprowadziła nas gra ruchowa oraz fragment filmu animowanego "W głowie się nie mieści", który pokazuje problemy małego człowieka i do niego właśnie jest skierowany. W bajce tej pokazane są relacje dziecko-rodzice oraz konieczność przeżywania smutku jako ważnego elementu dla zdrowia psychicznego. Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza to bohaterowie filmu osadzeni w mózgu i umyśle jedenastolatki Riley, a zarazem emocje z którymi spotykamy się każdego dnia często nawet kilkukrotnie.
Przedstawienie emocji opartych na bajce pozwoliło uczniom spojrzeć na swoje zachowania z zupełnie innej perspektywy. Nauczyli się mówić o emocjach, nazywać je i nie wstydzić się ich. Staraliśmy się również znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi.
Emocje to trudny ale niezwykle ważny temat – zwłaszcza dla dzieci. Emocje przeżywamy wszyscy, rzadko niestety o nich rozmawiamy. Poprzez działania projektowe mamy możliwość wsparcia dzieci w emocjonalnej edukacji.
Wolontariusze z wizytą w Schronisku
- 10
3 października dzielna grupa wolontariuszy z klasy 8 odwiedziła schronisko Cywil w Rybiwie . Wolontariusze wybrali się tam z licznymi smakołykami i zabawkami dla psów i kotów. Wszystkie te smakołyki zbierała cała społeczność szkolna i przedszkolna. Bardzo dziękujemy za liczne zaangażowanie i tak hojne podarunki. Grupa ,która odwiedziła schronisko zapoznała się z zasadami działania schroniska, a także zwiedziła gabinet weterynaryjny ,gdzie odbywają się zabiegi w celu pomocy zwierzętom. W czasie wizyty pospacerowaliśmy z podopiecznymi. Psiaki jak i Wolontariusze byli bardzo zadowoleni. Wolontariusze pokazali swoje dobre I wrażliwe serce. Dziękujemy!
P.s jeszcze przez jakiś czas będziemy zbierać smakołyki dla zwierząt na następny wyjazd.
Kodowanie w klasie I
- 17
Uczniowie klasy I wkraczając w świat kodowania wykonali pierwsze zadania z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Ćwiczyli podział słów na sylaby i głoski, doskonalili umiejętność odczytywania oraz układania kodu w pionie i poziomie. Poznali również małego robota edukacyjnego Ozobota i stworzyli dla niego pierwszą trasę w kształcie jesiennego liścia.
Dzień Jabłka w klasie specjalnej
- 5
Podczas czwartkowych zajęć Amelka wraz z p. Dominiką i p. Anią w ramach obchodów Dnia Jabłka przygotowała pyszne ciasteczka z jabłkami i kompot:)
Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie
Środy lekkoatletyczne
Olimpiada Matematyczna Juniorów
29.09 uczniowie z naszej szkoły Hubert Kamiński i Wojciech Wiśniewski wzięli udział w zawodach I stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów.
Pierwszy etap Olimpiady polegal na rozwiązaniu części testowej.
Jeżeli wyniki będą zadawalające uczniów czeka II i III etap na szczeblu okręgowym.
Gratulujemy odwagi i trzymamy kciuki.
Mistrzostwa Wielkopolski LZS
20.09.2022r. w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS. Wiktoria Kasprzyk - uczennica klasy VIII reprezentowała naszą szkołę i tym samym nasz powiat. Wiktoria zajęła 4 miejsce w biegu na 1000m., zdobywając cenne punkty dla powiatu, który ostatecznie sklasyfikowany został na 3 miejscu.
Wiktorii i pozostałym zawodnikom z naszych szkół powiatowych gratulujemy.
Dzień Chłopaka w klasie V
- 11
Dzień Chłopaka w klasie VIII
Dzień Chłopaka w klasie VI
W Dniu Chłopaka klasom 4-6 nie zabrakło atrakcji uczniowie klasy 6 rozpoczęli dzień od nieco "luźniejszej" niż zwykle lekcji, podczas której wybrali zagranie meczu na Orliku.
Druga część dnia to składanie życzeń, wręczanie prezentów i wspólne oglądanie filmu komediowego, a na sam koniec poczęstunek w postaci pizzy
Dzień Chłoapaka w klasie IV
- 2
Dzień chłopca w klasie 4 - pełen radości, śmiechu, polonistycznych rozgrywek i aktywności :)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie