Hymn naszej Szkoł

17.01.2024 13:21
      Hymn naszej Szkoły

Już niedługo dzieki Markus Pietras i Teofil Klimecki, będziemy mogli usłyszeć próbki naszego hymnu 🎶🎵

,,Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi, którzy mieli marzenie i postanowili je spełnić "

06.11.2023 13:25
      ,,Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi, którzy mieli marzenie i postanowili je spełnić "

,,Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi, którzy mieli marzenie i postanowili je spełnić " - tak spotkanie ze społecznością szkolną w Zacharzynie rozpoczęli Karolina i Aleksander Klaja. Małżeństwo z Wągrowca opowiedziało nam o niezwykłej podróży, którą opisali w swojej książce - ,,Tandemem do Singapuru". Nasi goście swoimi opowieściami i anegdotami zabrali nas na niesamowitą wycieczkę - razem z nimi pokonaliśmy 22 tysiące kilometrów i odwiedziliśmy 16 krajów. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się ich rowerowi, który zabrali do naszej szkoły. Pokazali nam naczynia, dzięki którym przygotowywali posiłki i elementy niezbędnego wyposażenia podczas tak długiej wędrówki. Ich opowieści ubarwiły piękne fotografie i filmy, które wyświetlali podczas swojego wystąpienia. Inka i Olo pokazali nam, że jeżeli bardzo nam na czymś zależy, możemy spełniać marzenia i realizować cele. Podróży i tego, co podczas nich zobaczyliśmy i czego się nauczyliśmy, nikt nam nie zabierze. W każdym zakątku ziemi są ludzie, którzy oferują swoją pomoc. Nie trzeba znać języka chińskiego, aby podróżować po całej Azji - wystarczą dobre i odważne serce i jeden język - język życzliwości. To było fantastyczne spotkanie! W podróż do Singapuru wybrali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy słuchał z ogromnym zainteresowaniem . Po wystąpieniu gości mogliśmy zadawać nurtujące nas pytania oraz zakupić wyjątkową książkę, w której, w formie dzienników, opisana została ta wspaniała wyprawa. Pięknie dziękujemy państwu Karolinie i Aleksandrowi!

"Daleko i blisko - wakacje w obiektywie"

09.10.2023 19:08
      Konkurs Fotograficzny

W konkursie📸 ,, Daleko i Blisko - wakacje w obiektywie” 📸wygrał Jakub Wiśniewski.Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Patron Naszej Szkoły

21.09.2023 08:35

Powołany zespół do spraw nadania imienia szkole zaproponował wielu kandydatów -
      Podróżnicy Polscy okazali się najodpowiedniejszym i najciekawszym wyborem zarówno dla
      nauczycieli, jak i uczniów. Poszukiwane były postawy osób godnych do naśladowania,
      kształtujących rozwój dzieci i młodzieży. Światopogląd, odwaga, ciekawość świata,
      wytrwałość, upór w dążeniach do celu, kreatywność, pracowitość i dokonania podróżników
      takich, jak między innymi: Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, Tony Halik czy
      Arkady Fiedler mogą być wzorem do naśladowania dla uczniów. Zbiorowy Patron daje
      możliwość dla wielu działań wychowawczych - opartych na wartościach, aktywności i
      energii. Bez wątpienia wpiszą się w tradycje naszej szkoły. Podróżnicy Polscy pozwolą nam
      kształtować kompetencje kluczowe wśród uczniów - kreatywność, umiejętność planowania
      i organizowania, współpracy i osiągania zamierzonych celów. Dzięki nim pogłębimy wiedzę
      o świecie, której dostarczą nam dokonania wielkich odkrywców zapisane w książkach,
      utrwalone w filmach. Działania związane z Patronem będzie można realizować na wszystkich
      przedmiotach, ponieważ bez wątpienia Podróżnicy Polscy wpisują się w różnorodne
      dziedziny wiedzy. Ich dokonania wzbogacą nasze lekcje historii, przyrody, geografii,
      matematyki, języka polskiego i języków obcych, religii, plastyki. Pokażą dzieciom, że każdy
      może dokonać wielkich rzeczy - wystarczą tylko pasja, motywacja, zaangażowanie
      i konsekwentne realizowanie celów.