• Tekstowa podstrona

Aktywna Tablica

Program Aktywna Tablica ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Zakłada on dofinansowanie placówek w celu zakupu pomocy niezbędnych do rozwoju kompetencji TIK w szkołach.

Program umożliwia stworzenie w Twojej szkole miejsca przeznaczonego do nauki i stymulowania rozwoju uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz korzystających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

• Anna Kalinowska

W klasie specjalnej

Aktywna tablica w kształceniu specjalnym
            Z rozwojem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) wiąże się wiele nadziei. TIK wydają się pełnić szczególnie ważną rolę w indywidualizacji i uczeniu się osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym. W przypadku uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi, za pomocą TIK (np. oprogramowania wspomagającego czytanie, liczenie lub rysowanie) uczniowie kształcenia specjalnego w Zacharzynie mają możliwość nawiązywania relacji społecznych i aktywniejszego uczestniczenia w społeczności szkolnej. Korzystanie z tablic multimedialnych wiąże się również, ze specjalistycznym oprogramowaniem, które rozwija możliwości wizualne lub dotykowe naszych uczniów.