• Słodka Środa dla Wiki

• Słodycze uwalniają endorfiny i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. A czy wiecie, że mają również magiczną moc i potrafią nieść pomoc? Takie rzeczy tylko w Zacharzynie! Z inicjatywy naszych nauczycielek co tydzień odbywają się ,,Słodkie środy dla Wiki ". Uczniowie i ich rodzice organizują słodkości, które sprzedawane są podczas przerw. Zbieramy pieniążki dla naszej dzielnej i walecznej koleżanki Wiktorii, którą czeka operacja i rehabilitacja. W ubiegłym tygodniu rodzice Tygrysków i Pszczółek uszykowali słodki stół. Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły udowodnili, że mają wielkie serca! Słodycze znikały z prędkością światła, a puszka zapełniła się po same brzegi! POMOC MA MOC! Kolejna ,,Słodka środa dla Wiki " zostanie przygotowana przez klasę pierwszą. Zapraszamy!

• Z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Chodzieży

• Uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Chodzieży. Odwiedzili tam Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzież oraz uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci P. Agnieszką Frączek.

• Sprzątanie Świata

• Akcja sprzątanie świata w tym roku przebiega pod hasłem SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI". Uczniowe klasy specjalnej przyłączyli się do akcji sprzątającą obejście naszej szkoły.

• Robotyka

• Klasa II rozpoczyna kolejna przygodę z programowaniem! Na pierwszy ogień w ruch poszły Ozoboty

• W klasie I...

• Kolejny pracowity tydzień za naszymi pierwszakami, podczas którego uczniowie wcielili sie nie tylko w rolę projektantów piórników szkolnych czy bransoletek. ale również stali się prawdziwymi miłośnikami świata przyrody.  Urządzili kącik przyrodniczy, który będzie miejscem obserwacji roślin. Układali sudoku z klocków korbo oraz stworzyli piękne prace plastyczne z figur geometrycznych. Natomiast podczas lekcji j. angielskiego grali w wyjątkową grę planszową. Tydzień zakończyliśmy spacerem i słodką niespodzianką.

• Uniwersytet kreatywności

• KrEaTyWnE

Pierwsze wrześniowe zajęcia rozpoczęliśmy od zrobienia breloczków, które zdecydowanie ułatwią nam otwieranie naszych domów

Mieliśmy ogromną ilość koralików i jeszcze więcej pomysłów na ich wykorzystanie!

• Pierwszaki w obiektywie :)

•

Za nami pierwszy bardzo intensywny tydzień w szkole. Nasi najmłodsi uczniowie odebrali swoje pierwsze podręczniki, zwiedzili szkołę i poznali nauczycieli pracujących w naszej szkole. Opowiedzieli o swoich wakacyjnych podróżach. Nauczyli się kilku nowych piosenek były też oczywiście lody i zabawy na świeżym powietrzu :)

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej w Zacharzynie. Pasowanie pierwszoklasistów. Dziękujemy Pani Milenie Różańskiej za słodkie upominki dla naszych najmłodszych uczniów.

• 1 września - Pamiętamy!

Delegacja uczniów z naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz pod Miejscem Pamięci Pomordowanych w Zacharzynie.

Delegacja ta również uczestniczyła w obchodach 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność w Chodzieży .

• Szkoły Pełne Talentów

• „Szkoły pełne talentów”.

W ramach programu nasza szkoła zbiera „Talenciaki”, które będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Poniżej instrukcja przekazywania Talenciaków:

1. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

2. Otrzymasz Talenciaka od pracownika sklepu wraz z paragonem. W przypadku zakupów przy kasie samoobsługowej, powinieneś odebrać Talenciaki u asystenta kas.

3. Zebrane Talenciaki możesz przekazać na trzy sposoby:

- Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

- Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

- Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek (na korytarzu głównym i w przedszkolu).

4. Talenciaki zbieramy do 5.11.2023 r.