• Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

• W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się Gminny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla klas 1-3 pod patronatem Wójta Gminy Chodzież i Banku Spółdzielczego w Chodzieży. Udział wzięły wszystkie gminne szkoły.

Uczniowie z naszej szkoły świetnie sobie poradzili zajmując miejsca na podium! Ignacy Przygoda z klasy I zajął II miejsce

Zuzanna Kaczmarek z klasy II zajęła III miejsce

Blanka Jagodzińska z klasy III zajęła I miejsce

Agata Cebeniak z klasy III zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i pozostałym uczestnikom!

• Na kółku przyrodniczym ....

• Wybuchowo na kółku przyrodniczym

Gdzie występują wulkany? Jak powstają? Czy wszystkie wybuchają? Jak są zbudowane?Uczniowie czwartej klasy poznali odpowiedzi na te pytania i przygotowali własne modele wulkanów . Butelka, masa solna, soda oczyszczona, ocet oraz kolorowe barwniki to najlepszy przepis na ciekawe zajęcia połączone z dobrą zabawą. Było wybuchowo!

• Zaczytana Szkoła

• „Zaczytana Szkoła"

Dzień Książki świętowaliśmy oczywiście... z książką! Odbyły się quizy, zagadki czytelnicze, zabawy czytelnicze z kołem fortuny a najmłodsi uczniowie samodzielnie wykonywali swoje pierwsze książki. Wcześniej braliśmy udział w projekcie promującym czytelnictwo - "Zaczytana szkoła", w ramach którego powstały komiksy, prace plastyczne oraz własne zakończenia wybranych powieści. Uczniowie brali również udział w konkursie na żywą okładkę książki oraz akcji Czytanie łączy pokolenia. Gratulujemy!

• Dzień Ziemi

Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem " Ziemia kontra tworzywa sztuczne". Nasi uczniowie podjęli wyzwanie, aby nadać " drugie życie odpadom," tworząc ozdoby, zabawki i przeróżne pojemniki oraz tematyczne plakaty. Klasa czwarta przypomniała społeczności szkolnej od kiedy i po co obchodzony jest Dzień Ziemi oraz w jaki sposób każdy z nas codziennie może pomóc naszej planecie, stając się przyjacielem Ziemi. Połączyliśmy dziś lekcję ekologii z treningiem kreatywności.