• W klasie III

• SÓL

Dziś klasa 3 zajmowała się tematem ,, Co warto wiedzieć o soli?”.

Aby jak najlepiej zrozumieć temat:

Obejrzeliśmy filmy edukacyjne na temat kopalni soli oraz sposób wykorzystania.

Obserwowaliśmy kryształki soli.

Założyliśmy hodowlę kryształków.

Barwiliśmy sól za pomocą kredy.

Malowaliśmy farbkami na soli.

• Mikołajki w klasie specjalnej

• Mikołajkowy czas to cudowny czas i tak też klasa specjalna go spędziła uczestnicząc w warsztatach świątecznych w Centrum Stonoga gdzie uczniowie wykonali piękne kalendarze adwentowe, pisali list do Świętego Mikołaja oraz otrzymali łakocie. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi

Dziękujemy Radzie Rodziców za słodką niespodziankę dla naszej klasy

• Kreatywne Mikołajki :)

• KrEaTyWnE MiKoŁaJkI

Co robiliśmy !?

Otwieraliśmy wielki worek z prezentami.

Stroiliśmy choinkę.

Ozdabialiśmy czapkę mikołajkową według własnego pomysłu.

Stworzyliśmy świąteczny przybornik na biurko.

• W klasie II...

• Uczniowie klasy II na ostatnich zajęciach rozwijajach kreatywność poznali aplikacje Scratch Jr. Jest to program, który służy rozwijaniu umiejętności programowania małych dzieci. Udało nam się stworzyć proste animacje przedstawiające Świętego Mikołaja witającego się z kotkiem Scratchem.

• Dyskoteka

• Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem.

Z tej okazji w naszej szkole nie mogło być inaczej, więc odbyła się dyskoteka andrzejkowa.

Wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę bawiąc się wspaniałe przy ulubionej muzyce.

• Warsztaty Świąteczne

• W czwartek w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty świąteczne z panią Maria Sobisiak. Nasze prace będzie można obejrzeć i zakupić na Jarmarku Świątecznym już w najbliższą niedzielę

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami - powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.

• 19 Dni przeciwko PRZEMOCY

• We wtorek 21.11.2023r . w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kampanie „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W związku z tym dzieci z naszej szkoły wysłuchały pogadanek poprowadzonych przez naszą panią pedagog Annę Kalinowską oraz zaproszonego gościa panią pedagog Donatę Otto. Uczniowie dzięki rozmowie z Paniami poznali i utrwalili swoje prawa i obowiązki. Porozmawialiśmy również o tym jak radzić sobie z przemocą fizyczną oraz psychiczną. Wspomnieliśmy również po krótce o Dniu Życzliwości. Całość apelu podsumował soczysty poczęstunek w postaci uśmiechniętych mandarynek.