• Bal karnawałowy

          • Klasy I-III oraz klasa specjalna zaczęły z wielkim przytupem ferie zimowe. A jak? Można zobaczyć na zdjęciach, jak super uczniowie bawili się na Balu Karnawałowym! Imprezę prowadziły i zadaby o niesamowite wrażenia animatorki z sali zabaw Akuku. Wśród uczestników zabawy pojawił się też Minionek, który tak, jak dzieci dał się porwać karnawałowym szaleństwom. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zacharzynie za pomoc w zorganizowaniu tego dnia, który sprawił radość i wywołał wiele uśmiechu na buziach naszych najmłodszych uczniów.

          • Bezpieczne ferie zimowe

          • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE, pogadanka profilaktyczna z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Dziękujemy za wyczerpujące omówienie tematu:)

          • Bezpieczne ferie

          • W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które w naszym województwie przypadają w dniach 30.01 – 10.02.2023r. przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas ferii zimowych

            ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE

            PODCZAS FERII ZIMOWYCH

            1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk– miejsc do tego przeznaczonych.

            2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!

            3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!

            4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!

            5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!

            6. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.

            7. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!

            8. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.

            9. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.

            10. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!

            11. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.

            12. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.

            13. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

            14. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

            Życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych

          • Podziękowanie ...

          • Drodzy rodzice,nauczyciele,uczniowie, przyjaciele szkoły,darczyńcy Chciałabym w imieniu naszego szkolnego wolontariatu serdecznie podziękować wszystkim Państwu za pracę włożoną w przygotowanie Szlachetnej paczki. Wiem od wolontariuszy Szlachetnej Paczki ,że wręczenie prezentów dla Pana Artura i syna Jakuba było źródłem wielkiego wzruszenia i radości. Paczka w pełni spełniła oczekiwania potrzebujących a nawet je przewyższyła. Rodzina ta nie spodziewała się aż tylu podarków. Najbardziej cieszyli się z faktu ,iż w końcu będą spać pod ciepłą kołderką. Święta Bożego Narodzenia Pan Artur z synem przeżyją w spokoju,radości I nadziei dzięki Państwu bezinteresownej pomocy i otwartych serc. Dla uczniów przygotowanie paczki było lekcją ,że warto pomagać, warto się dzielić i wiele radości przynosi dawanie niż branie. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania dla darczyńców.

                                                                                                                                             Szkolne Koło Wolontariatu

          • Uniwersytet Kreatywności

          • Pamiętamy o naszych skrzydlatych przyjaciołach

            Zima to dla nas piękna pora roku. Gdy pada śnieg możemy lepić bałwana, jeździć na łyżwach, nartach czy zjeżdżać na sankach. To jednak bardzo trudny czas dla zwierząt, szczególnie ptaków, ze względu na niską temperaturę i ciężkie warunki pogodowe. W związku z tym, ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego dziś na kreatywnych dla naszych małych przyjaciół zrobiliśmy karmniki.

          • Pasowanie na czytelnika

          • Pasowanie na czytelnika

            Uczniowie pierwszej klasy przez pierwsze półrocze pilnie uczyli się literek, alfabetu i są już gotowi, by samodzielnie poznawać zaczarowany świat bajek i baśni. Tuż przed feriami zimowymi stali się oficjalnie czytelnikami szkolnej biblioteki.

          • "Sindbad"

          • Klasa specjalna uczestniczyła w teatrze pt. "Sindbad" w Chodzieskim Domu Kultury. Dziękujemy za miło spędzony czas

          • Światowy Dzień Walki z Rakiem

          • 04 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem

            W związku z tym warto zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego.

            Skupić się watro na CZERNIAKU – nowotworze złośliwym melanocytów – stanowi 2% ogółu zachorowań na nowotwory w Polsce. Jak podkreślają eksperci, zachorowalność na raka skóry wzrasta rocznie o 10%. Znajomość objawów czerniaka pozwala zachować czujność onkologiczną i wykryć chorobę we wczesnym stadium zaawansowania. Każdego roku wykrywa się w Polsce 3000 nowych zachorowań na czerniaka. Na całym świecie notuje się rocznie blisko 160 tys. przypadków choroby. Strefami endemicznymi czerniaka są Australia oraz Texas w USA.

            POLECAM, ZOBACZ:

            • Film edukacyjny dla uczniów. Kampania "Znamię! Znam je?"

            https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI

            • Czerniak – objawy i diagnostyka nowotworu skóry https://www.zwrotnikraka.pl/czerniak-objawy-raka-skory/

          • W klasie VIII

          • 23 stycznia uczniowie klasy ósmej na lekcji historii przenieśli się w czasy PRL-u. Mogli zobaczyć, w jakim stroju babcie przygotowywały wtedy pyszne ciasta, jaka była najtańsza woda sodowa, jakie obuwie było najlepsze na zimę i wiele innych rzeczy. Czas wyznaczał nam zegar z kukułką. Dziękujemy Zosi Nowaczewskiej, która przyniosła do klasy mnóstwo rodzinnych skarbów z tamtych czasów.

          • "Katarynka"

          • Warto wierzyć i dawać dobro drugiemu człowiekowi! Uczniowie klas 4-6, oglądając spektakl pt.: ,,Katarynka", wzięli udział w niepowtarzalnej lekcji empatii. Na ich oczach egocentryczny i smutny pan Tomasz zmienił się w szczęśliwego człowieka, niosącego pomoc niewidomej dziewczynce. A wszystko to na deskach Chodzieskiego Domu Kultury w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Nowoczesnego.

          • I Pomoc Przedmedyczna

          • Kadra naszej szkoły przeszła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzącym był ratownik medyczny, pan Stanisław Jarosz. Przekazał nam sporą dawkę wiedzy teoretycznej oraz poprowadził ćwiczenia praktyczne. Choć mamy nadzieję, że tych umiejętności nigdy nie będziemy musieli stosować, warto dbać o to, by zawsze być przygotowanym do udzielenia pomocy.

          • Kreatywne umysły

          • Nowy rok - nowe wyzwania i możliwości! Kreatywne Umysły stawiały noworoczne cele, poznając metodę SMART i pakowały się w wyjątkową podróż w 2023 rok! Do papierowych torebek wkładali marzenia, plany, osoby, zwierzęta i przedmioty, z którymi chcą spędzić najbliższe 12 miesięcy Jak zwykle było wesoło, kolorowo i twórczo

          • Uniwersytet Kreatywności

          • Kto jest symbolem dobra?

            Kto się nami opiekuje i czuwa, by nic nam się nie stało? - Anioł

            Dziś za pomocą drewnianego pieńka, styropianowej kuli, wełny oraz sznurka stworzyliśmy własnego AnIoła

          • Na języku polskim ...

          • Bardzo lubię zajęcia, podczas których szkolne ławki są puste, a uczniowie tworzą, działają uczą się w ruchu i podczas zabawy Właśnie tak wyglądały lekcje języka polskiego w nowym roku Czwartoklasiści, siedząc w kręgu, układali plan wydarzeń do historii lisa i kury, opowiedzianej w książce bez słów Następnie utrwalili znajomość elementów opowiadania, pakując je...do torby! Klasa V bardzo aktywnie pracowała podczas lekcji z ,,Chłopcami z Placu Broni " - uczniowie zbudowali makiety, a nawet stworzyli własne drużyny i stoczyli bitwę! W bombach zawarte były pytania do treści lektury, które aktywnie utrwalili Uczniowie napisali również plan wydarzeń i rozwiesili go... na sznurku Natomiast szóstoklasiści powtarzali i ćwiczyli części mowy, rozwiązując zadanie na ścianie i grając w KABOOM! Sala po takich zajęciach wygląda bardzo twórczo i cieszy oko.

            Zauzanna Droszcz

    • Logowanie