• Konkurs Tabliczki Mnożenia

• W nowym roku nie zwalniamy i codziennie dajemy z siebie 100%

Dziś za nami konkurs tabliczki mnożenia. Umiejętność ta wymaga wielu ćwiczeń, a uczniowie chętnie uczą się tabliczki poprzez różnorodne zabawy. Podczas klasowego konkursu uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami. Celem zajęć było przede wszystkim doskonalenie swoich umiejętności mnożenia ale też wspólna, dobra zabawa. Wyłoniliśmy też trzech klasowych mistrzów tabliczki mnożenia. Zostali nimi Julka, Stasiu i Oskar. Gratulujemy !

• Co się liczy w tańcu i muzyce? - Uniwersytet Dzieci

• W ramach projektu  Uniwersytetu Dzieci w Klasie  „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?", uczniowie klasy 3 zrealizowali kolejny scenariusz

„Co się liczy w tańcu i muzyce?”

Co tancerz, choreograf, dyrygent, piosenkarz ma wspólnego z matematyką? Wydawałoby się, że NIC! A jednak ... Próby poszukania wspólnych elementów tańca, muzyki i matematyki podjęli uczniowie klasy III. Na początku zajęć rozmawialiśmy o tym czym jest taniec, dzieci dowiedziały się, że taniec to sekwencja ruchów za pomocą których wyrażamy i przekazujemy swoje emocje i uczucia. Taniec to też taka rozmowa bez słów. Ludzie porozumiewają się wtedy za pomocą gestów, mimiki i dotyku. Poznaliśmy różne rodzaje i techniki tańca. Zwróciliśmy również uwagę na to, że  taniec, to także dyscyplina sportowa oraz rodzaj rehabilitacji. Taniec dodaje sprawności, energii i radości. Później mówiliśmy o etapach powstania układu tanecznego - o choreografii. Następnie po wysłuchaniu krótkiego opowiadania, dzieci spróbowały rozwiązać zagadkę pozostawioną w szkole tańca. Okazało się ,że chodzi o taniec tzw. chodzony. Dowiedzieliśmy się, że  Marcin, bohater opowiadania ma swoje hobby, a jest nim właśnie taniec. Następnie dzieci rozszyfrowały kroki do chodzonego, które oparte są na figurach geometrycznych. I tak jednomyślnie doszliśmy do wniosku, że taniec i muzyka mają ze sobą DUŻO wspólnego!

• Czytam z klasą

• Uczniowie klasy pierwszej ukończyli pierwszy moduł tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Czytam z klasą - lekturki spod chmurki "Podróżowanie przez czytanie". Omawiając lekturę Adama Bahdaja "Pilot i ja" wykonali wszystkie obowiązkowe zadania, które pozwoliły im uzyskać certyfikat potwierdzający ukończenie pierwszej części: Podróże po Polsce. Przed nimi, kolejna lektura, nowe wyzwania, ciekawi bohaterowie i mnóstwo  przygód w najdalszych zakątkach świata.

• Niezwykłe ozdoby choinkowe

• Uczniowie klasy pierwszej w tym roku udekorowali klasową choinkę niezwykłymi ozdobami. Były to zawieszki, które samodzielnie wykonali, wykorzystując do tego długopisy 3D, pozyskane w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Prace o przeróżych kształtach - serca, choinki, dzwoneczki czy gwiazdki przepięknie prezentowały się na zielonym drzewku. Przygotowywanie ozdób i wspólne ubieranie choinki sprawiło wszystkim wielką radość. Postarajmy się, aby nasze dzieci jak najdłużej pamiętały o tym, jak ważne jest celebrowanie małych rzeczy, takich jak właśnie wspólne ubieranie świątecznej choinki.