Słodkie Środy dla Wiki

Słodycze uwalniają endorfiny i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. A czy wiecie, że mają również magiczną moc i potrafią nieść pomoc? ❤️ Takie rzeczy tylko w Zacharzynie! Z inicjatywy naszych nauczycielek co tydzień odbywają się ,,Słodkie środy dla Wiki ". Uczniowie i ich rodzice organizują słodkości, które sprzedawane są podczas przerw. Zbieramy pieniążki dla naszej dzielnej i walecznej koleżanki Wiktorii, którą czeka operacja i rehabilitacja. W ubiegłym tygodniu rodzice Tygrysków i Pszczółek uszykowali słodki stół. Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły udowodnili, że mają wielkie serca! 💕 Słodycze znikały z prędkością światła, a puszka zapełniła się po same brzegi! POMOC MA MOC! 💪 Kolejna ,,Słodka środa dla Wiki " zostanie przygotowana przez klasę pierwszą. Zapraszamy!

Zbiórka kasztanów dla Gabrysi

Zbieramy na intensywną rehabilitację dla dwuletniej Gabrysi, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na turnusy, wizyty u specjalstów oraz zaopatrzenie ortopedyczne.

• Anna Kurasz

Szkolne Koło Wolontariatu

Każdego roku nasi młodzi wolontariusze upowszechniają w naszej szkole ideę bezinteresownego niesienia pomocy innym. Działalność Koła skupia się na organizowaniu akcji charytatywnych (zbiórek, loterii, aukcji) na rzecz domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, schronisk dla zwierząt i innych instytucji dobroczynnych.

Praca w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy nasze dzieci otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za innych. Uczniowie dzięki pracy w wolontariacie przyswajają sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję czy empatię. Mają również możliwość nauczenia się zasad planowania i przygotowywania rozmaitych, często bardzo złożonych przedsięwzięć. Wolontariat to bowiem nie tylko pomaganie, lecz także nauka dojrzałości

• wrzesień 2022

Zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska

• październik 2022

Z wizytą w Schronisku

3 października dzielna grupa wolontariuszy z klasy 8 odwiedziła schronisko Cywil w Rybiwie . Wolontariusze wybrali się tam z licznymi smakołykami i zabawkami dla psów i kotów. Wszystkie te smakołyki zbierała cała społeczność szkolna i przedszkolna. Bardzo dziękujemy za liczne zaangażowanie i tak hojne podarunki. Grupa ,która odwiedziła schronisko zapoznała się z zasadami działania schroniska, a także zwiedziła gabinet weterynaryjny ,gdzie odbywają się zabiegi w celu pomocy zwierzętom. W czasie wizyty pospacerowaliśmy z podopiecznymi. Psiaki jak i Wolontariusze byli bardzo zadowoleni . Wolontariusze pokazali swoje dobre I wrażliwe serce. Dziękujemy

P.s jeszcze przez jakiś czas będziemy zbierać smakołyki dla zwierząt na następny wyjazd.

• październik

Wszystkich Świętych

Zbliża się czas pamięci i zadumy czyli Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
              Z tej okazji grupa uczniów z Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Zacharzynie uporządkowała Grób Pomordowanych w 1939r., oraz złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz.

• październik 2022

"Ocalić od zapomnienia"

Dzień Wszystkich Świętych jest okazją aby pamiętać nie tylko osoby zmarłe z naszych rodzin,ale także członków lokalnej społeczności,którzy odeszli dawno temu ,a ich rodziny nie zawsze mogą zaopiekować się nagrobkami. Dlatego grupa z wolontariatu Szkoły Podstawowej w Zacharzynie uporządkowała niektóre z nich. Dzięki sponsorowi mogła również niektóre nagrobki udekorować stroikami i zapalić znicze.