• Uniwersytet kreatywności

• KrEaTyWnE

Pierwsze wrześniowe zajęcia rozpoczęliśmy od zrobienia breloczków, które zdecydowanie ułatwią nam otwieranie naszych domów

Mieliśmy ogromną ilość koralików i jeszcze więcej pomysłów na ich wykorzystanie!

• Pierwszaki w obiektywie :)

•

Za nami pierwszy bardzo intensywny tydzień w szkole. Nasi najmłodsi uczniowie odebrali swoje pierwsze podręczniki, zwiedzili szkołę i poznali nauczycieli pracujących w naszej szkole. Opowiedzieli o swoich wakacyjnych podróżach. Nauczyli się kilku nowych piosenek były też oczywiście lody i zabawy na świeżym powietrzu :)

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej w Zacharzynie. Pasowanie pierwszoklasistów. Dziękujemy Pani Milenie Różańskiej za słodkie upominki dla naszych najmłodszych uczniów.

• 1 września - Pamiętamy!

Delegacja uczniów z naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz pod Miejscem Pamięci Pomordowanych w Zacharzynie.

Delegacja ta również uczestniczyła w obchodach 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność w Chodzieży .

• Szkoły Pełne Talentów

• „Szkoły pełne talentów”.

W ramach programu nasza szkoła zbiera „Talenciaki”, które będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Poniżej instrukcja przekazywania Talenciaków:

1. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

2. Otrzymasz Talenciaka od pracownika sklepu wraz z paragonem. W przypadku zakupów przy kasie samoobsługowej, powinieneś odebrać Talenciaki u asystenta kas.

3. Zebrane Talenciaki możesz przekazać na trzy sposoby:

- Zeskanować kod QR, który znajduje się na Talenciaku.

- Wejść na stronę szkoly.lidl.pl i tam przepisać kod alfanumeryczny.

- Przekazując Talenciaki fizycznie danej szkole do specjalnie przygotowanych pudełek (na korytarzu głównym i w przedszkolu).

4. Talenciaki zbieramy do 5.11.2023 r.

• ,,Wszystko ma swój początek i swój koniec, a każda chwila znika tak szybko…”

21 czerwca odbyło się pożegnanie klasy VIII. Choć nie otrzymali jeszcze świadectw ukończenia szkoły, to uczynili to popołudnie pełnym wspomnień i wzruszeń, uśmiechu i łez. Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez naszych absolwentów, którzy przepięknie zatańczyli poloneza i zachwycili zebranych gości przedstawieniem. Następnie nadszedł czas podziękowań, który był pełen wzruszeń, łez i uścisków. Ósmoklasiści zaprezentowali również swoje umiejętności taneczne, podczas zabawy do późnych godzin. Dzięki zaangażowaniu rodziców był to wieczór, który pozostanie w pamięci na długo.

• Dzień Pustej Klasy

• W miniony poniedziałek, korzystając z pięknej pogody zorganizowaliśmy dla uczniów dzień pustej klasy. Wszystkie zajęcia odbywały się w luźnej formie gier i zabaw.

• Aktywni - błękitni

• Po spełnieniu wielu zadań z projektu "Aktywni -błękitni" nasza Szkoła otrzymała Certyfikat "Szkoła Przyjazna Wodzie"

• Wakacyjne SPA

Dziś klasa I,II i III wzięła udział w warsztatach robienia świec żelowych oraz pudru do kąpieli. Uczniowie poznali tajniki tworzenia krok po kroku swoich dzieł i wykonywali je pod czujnym okiem Pań prowadzących zajęcia. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, dzięki czemu każda świeca jest piękna i wyjątkowa a puder musujący i pachnący.

Bardzo dziękujemy Kole Gospodyń Wiejskich w Zacharzynie za zaproszenie !

• Klasa V ...

• Niestraszna nam dzisiaj byla burza

Odwiedziliśmy dzisiaj zwierzęta naszych koleżanek

Od dziadka Mai dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o hodowli ptaków.

Po obejrzeniu pięknych ptaków czekał na nas słodki poczęstunek.

U Kai odwiedziliśmy nowoczesną bukaciarnię.

Mama Kai opowiedziała nam o hodowli zwierząt.

Później zjedliśmy pyszną kiełbaskę, którą upiekliśmy na ognisku.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gościnę

• Na języku polskim z Photonami

• Dziś klasa II powtórzyła wiadomości o częściach mowy - tym razem z pomocą naszym uczniom przyszedł robot edukacyjny PHOTON

Robot edukacyjny PHOTON zakupiony został w ramach rządowego programu Labolatoria Przyszłości

• Bezpieczne wakacje

• Bezpieczne wakacje - pogadanka profilaktyczna z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży panią Elżbietą Żulewską. Dziękujemy za wyczerpujące omówienie tematu

• Wycieczka klas I-III i klasy specjalnej do Torunia

• 14 czerwca uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Torunia. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których poznały tajniki pieczenia tradycyjnych pierników. Podziwiały zabytki staromiejskiego rynku w Toruniu, na którym można zobaczyć ratusz, dwór Artusa czy Kościół św. Ducha. Uczniowie odwiedzili również dom, w którym mieszkał słynny polski astronom - Mikołaj Kopernik. Mieli tam okazję pogłębić swoją wiedzę w kinie 4D oglądając film "Wszechświat", prezentujący obecny stan wiedzy na temat Wszechświata i jego historii, począwszy od Wielkiego Wybuchu, na ostatnich badaniach Alberta Einsteina kończąc.

Uczniowie wraz z wychowawcami składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki :)