• FERIE ZIMOWE 2022 W NASZYM PRZEDSZKOLU

• "ZDROWO I NA SPORTOWO"

• Dzieci uczęszczające podczas zimowej przerwy do przedszkola uczestniczyły w projekcie "Zdrowo i na sportowo" Założeniami projektu były poszerzanie wiedzy dzieci na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz korzystnego wpływu aktywności ruchowej na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Od najmłodszych lat należy kształtować wśród dzieci prawidłowe nawyki, aby umiały one samodzielnie dokonywać prawidłowych wyborów zdrowotnych.

• AKTYWNOŚĆ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

W ramach realizowanego przez nas projektu "Zdrowo i na sportowo" pierwszy tydzień ferii rozpoczynamy aktywnie.🤸‍♀️🏃🏻Stworzyliśmy Kodeks Sportowca, którego zasady będą nam towarzyszyć podczas wspólnych zabaw sportowych w czasie ferii.

• SOK OWOCOWY

Dziś nasi mali Sportowcy przygotowali pyszny, zdrowy sok ze świeżych owoców🍹, który dodał im sił podczas zawodów sportowych. ⚽🤸‍♀️🏃🏻

• DYSCYPLINY SPORTOWE

Dziś zapoznaliśmy się z sportowymi dyscyplinami zimowymi i letnimi oraz ustaliliśmy różnice między nimi.⛸️🏒⛷️🛷🏂⚽🎾🏀🏓🚴‍♂️ W ramach aktywności fizycznej : sport na interaktywnym dywanie. 🤗

• TYDZIEŃ WEGETARIAN

"Tydzień wegetarian" to druga część projektu "Zdrowo i na sportowo" realizowanego w naszym przedszkolu w czasie ferii zimowych. 🍏🍆 Z tej okazji nasze Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega dieta wegetariańska i jak ważne jest codzienne spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. 🥗🍒🥦

• KOLOROWE KANAPKI

Podczas dzisiejszego pobytu w przedszkolu dzieci przygotowały kolorowe i zdrowe wegetariańskie kanapki.

• SAŁATKA OWOCOWA

W kolejnym dniu ferii rozmawialiśmy o zdrowym i niezdrowym jedzeniu. Graliśmy w "Bingo warzywne" oraz przyrządziliśmy pyszną sałatkę owocową 🍊🍐🍓🍇🍍🥝🍒

• NA STRAGANIE

Ostatniego dnia ferii zaprosiliśmy dzieci na teatrzyk "Na straganie" w którym brali udział zarówno jako widzowie jak i aktorzy 👍

Z okazji zakończenia tygodnia wegetarian dzieci otrzymały medale oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w specjalnie na tą okazję przygotowanej fotobudce.