• DZIEŃ KOBIET

🌼Dzień Kobiet w grupie Starszaków 🌼

Wszystkiego najlepszego dla Kobiet małych i dużych ♥️🌷

• UKŁAD SŁONECZNY

Starszaki poznają nasz Układ Słoneczny, charakterystykę każdej z planet oraz ich ruch po orbitach 🪐🌍☀️

• PODRÓŻ W KOSMOS

W kosmiczną podróż wybrały się nasze Starszaki! Mali odkrywcy poznali dziś kolejne tajniki kosmosu.

• TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek u Przedszkolaków : pączkowe ćwiczenia logopedyczne oraz smaczne pączusie 🍩 🤗

Dziękujemy Radzie Rodziców za 🍩 ♥️

• WARSZTATY Z KLOCKÓW PIANKOWYCH

Dziś w naszej szkole odbyły się kreatywne warsztaty z klocków piankowych

dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych z Pan Pianka 👍😀

Kreatywne, kolorowe, ekologiczne, klejące się na wodę klocki piankowe, zdobywca wielu nagród w świecie zabawek m.in. „Spiel gut” i ToyTalk to z nich tworzymy z dziećmi niezwykłe, plastyczne dzieła. Takie zajęcia to wyjątkowa artystyczna przygoda, której tematem dziś było : "Z Panem Pianką dookoła świata czyli geografia na wesoło".

• ZABAWA KOLORAMI

Bawimy się kolorami - eksperyment pokazujący, w jaki sposób, mieszając podstawowe kolory, możemy stworzyć inne 🎨

• ZABAWY RYTMICZNE

☃️❄️Starszaki rozwijają umiejętność skupiania uwagi poprzez zimowe ćwiczenia rytmiczne ❄️☃️

• PIĘKNA I BESTIA

Starszaki na przedstawieniu teatralnym „Piękna i Bestia” w Chodzieskim Domu Kultury 🎭

• KREATYWNE ZABAWY

Zajęcia kreatywne u Starszaków - rysowanie bałwana zamkniętymi oczami ☃️ 🫣

• ZIMOWA CZAPKA

Zimowa czapka w wykonaniu Starszaków - zajęcia plastyczne 🤗

• NIEZWYKŁE SPOTKANIE

Spotkanie Przedszkolaków z asp.sztab. Bartoszem Andrzejczakiem, st. post. Łukaszem Bukowskim oraz Szafirem 👮🏻‍♂️🐾

• JESIENNE ZABAWY

Jesienna praca grupowa  z kolorowych liści w przedszkolu 🍂🍁🍂

• TANDEMEM PRZEZ AZJĘ

,,Jesteśmy zwyczajnymi ludźmi, którzy mieli marzenie i postanowili je spełnić " - tak spotkanie ze społecznością szkolną w Zacharzynie rozpoczęli Karolina i Aleksander Klaja. Małżeństwo z Wągrowca opowiedziało nam o niezwykłej podróży, którą opisali w swojej książce - ,,Tandemem do Singapuru". Nasi goście swoimi opowieściami i anegdotami zabrali nas na niesamowitą wycieczkę - razem z nimi pokonaliśmy 22 tysiące kilometrów i odwiedziliśmy 16 krajów. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się ich rowerowi, który zabrali do naszej szkoły. Pokazali nam naczynia, dzięki którym przygotowywali posiłki i elementy niezbędnego wyposażenia podczas tak długiej wędrówki. Ich opowieści ubarwiły piękne fotografie i filmy, które wyświetlali podczas swojego wystąpienia. Inka i Olo pokazali nam, że jeżeli bardzo nam na czymś zależy, możemy spełniać marzenia i realizować cele. Podróży i tego, co podczas nich zobaczyliśmy i czego się nauczyliśmy, nikt nam nie zabierze. W każdym zakątku ziemi są ludzie, którzy oferują swoją pomoc. Nie trzeba znać języka chińskiego, aby podróżować po całej Azji - wystarczą dobre i odważne serce i jeden język - język życzliwości. To było fantastyczne spotkanie! W podróż do Singapuru wybrali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy słuchał z ogromnym zainteresowaniem . Po wystąpieniu gości mogliśmy zadawać nurtujące nas pytania oraz zakupić wyjątkową książkę, w której, w formie dzienników, opisana została ta wspaniała wyprawa. Pięknie dziękujemy państwu Karolinie i Aleksandrowi!

• OWOCOWO NA ANGIELSKIM

Owocowy angielski u przedszkolaków! Na zajęciach z języka angielskiego przedszkolaki uruchomiły swoje zmysły, które sprawiły, że mogliśmy połączyć naukę z zabawą. Dzieci rozpoznawały owoce za pomocą wzroku, węchu, dotyku i smaku.

• OZNAKI JESIENI

🍂🍁Starszaki kolejny dzień spędziły na poszukiwaniach oznak jesieni - dziś skupiliśmy się na zabawach pod dębem i zbiorach żołędzi🌳🍁🍂

Korzystając z pięknej pogody - dzisiejsza gimnastyka na świeżym powietrzu 🤸🏼‍♀️🏃‍♂️

• BEZPIECZNIE NA DRODZE

Starszaki podsumowują tydzień bezpieczeństwa na drodze oraz utrwalają poznane znaki drogowe🚫⛔️🚦

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

Starszaki dziś wzięły udział w corocznej ekologicznej akcji - Sprzątanie Świata.

• SŁODKOŚCI DLA WIKI

Słodycze uwalniają endorfiny i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. A czy wiecie, że mają również magiczną moc i potrafią nieść pomoc? ❤️ Takie rzeczy tylko w Zacharzynie! Z inicjatywy naszych nauczycielek co tydzień odbywają się ,,Słodkie środy dla Wiki ". Uczniowie i ich rodzice organizują słodkości, które sprzedawane są podczas przerw. Zbieramy pieniążki dla naszej dzielnej i walecznej koleżanki Wiktorii, którą czeka operacja i rehabilitacja. W ubiegłym tygodniu rodzice Tygrysków i Pszczółek uszykowali słodki stół. Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły udowodnili, że mają wielkie serca! 💕 Słodycze znikały z prędkością światła, a puszka zapełniła się po same brzegi! POMOC MA MOC! 💪 Kolejna ,,Słodka środa dla Wiki " zostanie przygotowana przez klasę pierwszą. Zapraszamy!

• UFOLUDKI

Maluszki ćwiczyły wyobraźnię w trakcie wykonywania bardzo kreatywnej praca plastyczna 👽👽