Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem.
Z tej okazji w naszej szkole nie mogło być inaczej, więc odbyła się dyskoteka andrzejkowa.
Wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę bawiąc się wspaniałe przy ulubionej muzyce.
Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem.
Z tej okazji w naszej szkole nie mogło być inaczej, więc odbyła się dyskoteka andrzejkowa.
Wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę bawiąc się wspaniałe przy ulubionej muzyce.
W czwartek w naszej szkole po raz kolejny odbyły się warsztaty świąteczne z panią Maria Sobisiak. Nasze prace będzie można obejrzeć i zakupić na Jarmarku Świątecznym już w najbliższą niedzielę
3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.
W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami - powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.
29 listopada odbył się już po raz siódmy w naszej szkole Gminny Konkurs Ekologiczny „Segreguj z nami, walcz z odpadami” organizowany w ramach Publicznej Kampanii Edukacyjnej prowadzonej przez firmę Jenox Akumulatory spółka z o.o.
W tym roku konkurs ten przybrał formę warsztatów prowadzonych przez panią Lucynę i pana Tomka z Pracowni Edukacyjnej „Wiatrak”. Uczniowie klas trzecich wszystkich szkół gminnych wzięli udział w czterech warsztatach. Każdy warsztat składał się z 3 części: teoretycznej, praktycznej i testu.
Uczniowie wykonywali eksperymenty z wodą, badali jej ph, robili wulkany. Dowiedzieli się wiele na temat zanieczyszczeń wód i zagrożeń jakie one za sobą niosą. Pani Lucyna i pan Tomek wprowadzili uczniów w świat baterii i akumulatorów. Zrobili z uczniami niecodzienny obwód elektryczny. Uczniowie dowiedzieli się co przewodzi prąd. Poznali zasady działania baterii i akumulatorów oraz dowiedzieli się jaki procent surowców można odzyskać ze zużytego akumulatora oraz co ze zużytym akumulatorem należy zrobić. Na kolejnych warsztatach uczniowie czerpali papier, a następnie pięknie go zdobili. Dowiedzieli się między innymi ile drzew trzeba wyciąć, aby wyprodukować tonę papieru. Ostatnie warsztaty to tworzenie eko-toreb, to również informacje o tym jak długo rozkłada się torba foliowa, czy jak duża jest wyspa śmieci na Pacyfiku.
Jak widać przed uczestnikami konkursu postawiliśmy bardzo trudne zadania. Musieli oni wykazać się naprawdę wszechstronną wiedzą na tamat ekologii, ochrony środowiska, recyklingu czy segregacji odpadów. Zajęli się więc najważniejszym problemem współczesnego świata. Mamy nadzieję, że kampania ta przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej naszych uczniów i ich rodzin.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Zacharzynie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Oleśnicy
III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżewie
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Strzelcach
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom:
pani Ewie Kubiś- zastępcy Wójta Gminy Chodzież, pani Ewie Śliwińskiej - przewodniczącej Rady Gminy, pani sołtys Milenie Różańskiej, dyrektorom szkół gminnych - panu dyrektorowi Piotrowi Jankowskiemu, pani dyrektor Joannie Maćkowiak, pani dyrektor Elżbiecie Grzelaczyk, wiceprezesowi firmy Jenox spółka z o.o. panu Ryszardowi Wasyłykowi, pani Justynie Sekulskiej przedstawicielowi firmy Odum, pani Lucynie i panu Tomkowi z Pracowni Edukacyjnej „Wiatrak” oraz wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.
DZIĘKUJEMY
We wtorek 21.11.2023r . w naszej szkole odbył się apel podsumowujący kampanie „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W związku z tym dzieci z naszej szkoły wysłuchały pogadanek poprowadzonych przez naszą panią pedagog Annę Kalinowską oraz zaproszonego gościa panią pedagog Donatę Otto. Uczniowie dzięki rozmowie z Paniami poznali i utrwalili swoje prawa i obowiązki. Porozmawialiśmy również o tym jak radzić sobie z przemocą fizyczną oraz psychiczną. Wspomnieliśmy również po krótce o Dniu Życzliwości. Całość apelu podsumował soczysty poczęstunek w postaci uśmiechniętych mandarynek.
Dzień Praw Dziecka
Pierwszaki wiedzą już, że mają swoje prawa.
Mają prawo do:
…. I wiele wiele innych … jednak nie zapominają też o swoich obowiązkach :)
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień !
Klasa promuję życzliwość, zaraża nią innych, zachęca do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta
ŻYCZLIWY SZCZĘŚLIWY
Z tej okazji zostały wczoraj ogłoszone wyniki konkursu na najpiękniejszą e- kartkę z życzeniami i pozdrowieniami, wykonaną w dowolnym programie komputerowym.
I miejsce Blanka Jagodzińska
II miejsce Amelia Małka
III miejsce Michalina Nowaczewska
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
W jak woda
W minionym tygodniu uczniowie klasy I poznali literkę W i cały tydzień poświęcili właśnie wodzie
Wiemy już, między innymi że:
Oczywiście robiliśmy też eksperymenty z wodą w roli głównej
Zrobiliśmy:
Działy się też cuda - balony same się nadmuchały
Dzięki goglom VR:
Gogle VR zakupione zostały w ramach rządowego programu Labolatoria Przyszłości
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Przedszkolakom, Pani Dyrektor, Pracownikom Szkoły za aktywny udział w akcji " Słodkie środy dla Wiki".
Nasza mała społeczność po raz kolejny nie była obojętna i okazała wrażliwość, otwierające serca i bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz".
Wolontariat i Samorząd szkolny SP w Zacharzynie.
Kosmicznie fajna ortografia
Dziś klasa 3 utrwalała zasady pisowni wyrazów z ,, rz” poprzez zabawy z:
15 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Leon z języka angielskiego i matematyki.
W minionym tygodniu uczniowie klasy II utwierdzili się w przekonaniu, że ciało ludzkie jest fascynujące!!!
Z pomocą "Kostka" -modelu szkieletowego, omówiliśmy budowę kostną czlowieka, ułożyliśmy puzzle przedstawiające narządy wewnętrzne czlowieka, a z wykorzystaniem Gogli VR mogliśmy zobaczyć jak biję ludzkie serce, jaki kształt mają płuca i jak wygląda ludzkie oko.
Wykonaliśmy również prace plastyczna, dzięki której utrwaliliśmy nazwy niektorych kości i stawów.
Gogle VR zostały zakupione w ramach rządowego programu Labolatoria Przyszłości.
„Cukierku, Ty Łobuzie” - pierwsza lektura przeczytana i omówiona :)
Podróżujemy po świecie z Ozobotem i grą Code the globe.
P jak Polska
Polska to piękny kraj. Mamy się czym chwalić i mamy być z czego dumni. Podczas zajęć przy okazji obchodów Święta Niepodległości rozmawialiśmy o Polsce, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy tylko na rozmowach skończyli
Zajęliśmy się również:
Jesteśmy kreatywni rozwijamy, swoją wyobraźnię, chętnie pracujemy w grupach, umiemy zaplanować swoje działania, ćwiczymy koncentrację, rozwijamy logiczne myślenie, pobudzamy nasz mózg do pracy i wysiłku :)
Długopisy 3D zostały zakupione w ramach rządowego programu Labolatoria Przyszłości.
Powered by aSc EduPage