Dokumenty Szkoły
Dzień Chłopaka w klasach IV-VIII
- 38
W klasie I ...
W klasie IV na lekcji historii ...
- 11
Uczniowie klasy czwartej wiedzą, że mieszkańcy dawnych osad zostawili po sobie naczynia, ozdoby, narzędzia czy bron.Wiedza, że wiele takich rzeczy znajduje się pod ziemią. Dzisiaj na lekcji historii odnajdywali i badali takie źródła historyczne.Pracowali jak prawdziwi archeolodzy!
Sprzątanie Świata
- 17
Kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego jest głównym celem działań proekologicznych szkoły . Przystaliśmy do corocznej akcji Sprzątanie Świata. Wyposażeni w worki i rękawice posprzątaliśmy teren w okolicach szkoły i boiska. Tego dnia przypomnieliśmy sobie również zasady właściwej segregacji odpadów.
Klasa II na straży czystej Ziemi
- 32
Na straży czystej Ziemi
Uczniowie klasy II podczas zajęć w minionym tygodniu:
- kształtowali postawy proekologiczne
- poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą ochrony środowiska
- mówili o segregacji odpadów i recyklingu
Poznaliśmy historię Sroczki Śmieciuszki. Rozwiązywaliśmy krzyżówki, wykreślanki, kodowaliśmy, ćwiczyliśmy umiejętność czytania ze zrozumieniem i przy tym wszystkim doskonale się bawiliśmy :)
Klasy I-III na farmie DYNIOWATO
- 44
Dziś uczniowie klasy odwiedzili Farmę Dyniową DYNIOWATO. Wycieczka była świetną okazją do integracji międzyklasowej. Wśród wielu atrakcji można wymienić warsztaty z dyniami, labirynt, tor przeszkód oraz korzystanie z gokartów i taczek, które zrobiły największą furorę wśród dzieci. To był bardzo udany, choć intensywny dzień!
Święto kreatywności w klasie II
- 35
Dzień Kropki w klasie II
- kropkowe prace plastyczne
- kropkowe Memory,
- łączenie kropek,
- kolorowe kropki po angielsku,
- kropkowe sudoku i puzzle,
- dekorowanie kropek,
- kropkowy gang,
- kropkowy alfabet,
- kropkowe dodawanie.
Podsumowując - tego dnia wszystko „kręciło się” wokół kropek :)
Było wesoło, kolorowo, pomysłowo i KREATYWNIE :)
W klasie specjalnej ...
- 5
"NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI” to hasło 31. akcji, która rozpoczyna czwartą już z kolei dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze. 23 września 2024 roku uczniowie klasy specjalnej wzięli udział w tegorocznej kampanii Sprzątanie Świata.
W klasie III ...
- 5
Uczniowie klasy trzeciej ożywiają kropki!!! Dzień Kropki z rozszerzona rzeczywistością.
W klasie II...
- 49
Uczniowie klasy II podczas wrześniowych zajęć utrwalali wiadomości związane z bezpieczeństem w ruchu drogowym. Przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez pasy, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe. Wykonaliśmy piękne makiety oraz rozwiązywaliśmy quizy.
Wycieczka Szlakiem Piastów
18 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, wraz z nauczycielami, wybrali się na wycieczkę do Gniezna i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie oraz zaciekawienie uczniów historią Polski. Najpierw odwiedziliśmy pierwszą stolicę Polski. Tam czekała już na nas pani przewodnik. Przyjemnością dla nas było zwiedzanie z wykorzystaniem systemu słuchawkowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznania historii Mieszka I oraz jego syna Bolesława Chrobrego i podziwiania Katedry Gnieźnieńskiej. Dalsze zwiedzanie, ze względów czasowych, kontynuowaliśmy już w drodze powrotnej do domu. W podziemiach oglądaliśmy najstarszy w Polsce napis nagrobkowy z ok. 1006. Zachowały się tu również pozostałości paleniska kultowego, pochodzącego najpewniej z VIII w. Wspaniale było dowiedzieć się, gdzie spoczywa wybitny bajkopisarz Ignacy Krasicki i ujrzeć jego płytę nagrobną. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas Drzwi Gnieźnieńskie, na których przedstawiono najważniejsze sceny z życia św. Wojciecha. Pan przewodnik ciekawie opowiadał historię życia tego czeskiego misjonarza, tak bliskiego polskim władcom. Następnie uczniowie przejechali kolejką wąskotorową z Wenecji do Biskupina. Punktem kulminacyjnym, a zarazem główną atrakcją był pobyt w Muzeum Archeologicznym, gdzie odbywał się XXIX Festyn Archeologiczny pod tytułem „Pierwszy Pomnik Historii”. Biskupin to pozostałość po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Podczas zwiedzania obejrzeliśmy obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską, w której pracowali skórnicy, bursztynnicy, mincerze czy bartnicy. W osiedlu obronnym ludności łużyckiej, w zrekonstruowanych chatach, czekali rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty i narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Po dużej dawce informacji chętnie odpoczęliśmy przy obiedzie. Nie zabrakło też czasu na lody, gofry i zakup pamiątek. Jednym z założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym a życiem naszych przodków. I to się chyba udało? Mamy taką nadzieję.
47
Dzień kropki
Dzień kropki W naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki odbyło się wiele zabaw, których głównym celem było rozwijanie kreatywności oraz umiejętności matematycznych uczniów. Wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną, a uczniowie z klas 4-8 mieli okazję rywalizować w zadaniach matematycznych związanych z tematyką kropek. Dzień Kropki w naszej szkole przebiegał pod znakiem matematyki. Każda klasa starała się jak najlepiej poradzić sobie z matematycznymi wyzwaniami, walcząc o tytuł "Mistrzów Zadań Kropkowych". Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak zadanie polegające na odnalezieniu i policzeniu około 200 kropek, które były ukryte w najróżniejszych zakamarkach szkoły. Zadanie wymagało od uczniów dużej spostrzegawczości i wytrwałości. Wzbudziło ono ogromne emocje i zaangażowanie – uczniowie przemierzali szkołę, szukając kolejnych kropek i skrupulatnie je licząc. Na zakończenie zmagań odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców. Klasy 4-8 rywalizowały o tytuł "Mistrzów Zadań Kropkowych", a najlepsze osoby z klas zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami. Dzień Kropki okazał się nie tylko świetną okazją do zabawy, ale także do nauki i rozwijania umiejętności matematycznych w sposób kreatywny.
7
Zaktualizowana lista najbardziej potrzebnych rzeczy! Pomoc dla Stronia Śląskiego
Apel o pomoc dla Stronia Śląskiego !
Narodowe Czytanie
- 5
Uczniowie naszej szkoły z entuzjazmem włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, której tegoroczną lekturą był Kordian Juliusza Słowackiego. Wydarzenie miało na celu promowanie polskiej literatury oraz rozwijanie w młodzieży zamiłowania do czytania klasyki. Uczniowie z różnych klas wspólnie odczytali wybrane fragmenty dramatu, wprowadzając wszystkich uczestników w pełną emocji atmosferę tego wielkiego dzieła. Dla wielu młodych czytelników była to doskonała okazja, aby lepiej poznać twórczość jednego z największych polskich romantyków.
Jesteśmy bezpieczni ...
- 6
Bezpieczeństwo na drodze, takie hasło towarzyszyło klasie specjalnej na zajęciach edukacyjnych. Tematyka dotyczyła zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności znajomości znaków oraz zasad prawidłowego przechodzenia przez pasy.
W klasie I ...
- 14
Klasa sprawdziła swoją wiedzę w praktyce.
Prawidłowo przechodziliśmy przez przejście dla pieszych.
Wyszukiwaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe.
Bawiliśmy się w policjanta, reagując na światła
Poruszaliśmy się zabawkowymi samochodzikami po planszach.
W klasie II
Pierwszy tydzień września w klasie II :)
W klasie III
Klasa III - Zgrany Team
- Zaufanie
- Komunikacja
- Współpraca
- Pomoc
W klasie III
- 12
Klasa III - pierwszy tydzień nauki za nami! Poznajemy siebie na nowo i naszych pupili też... Olek zapoznał nas ze swoim gekonem lamparcim - Frytkiem
Archiwum Aktualności