• "Bieg po zdrowie"

• 28.09.2022 13:37
      • Bieg po zdrowie
      • Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Pierwsza edycja programu została przeprowadzona w roku szkolnym 2016/2017. W roku szkolnym 2022/2023 będzie realizowana VII edycja programu.

Bieg po zdrowie

Główne cele programu:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
        • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
        • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

Koordynator: Z. Droszcz, A. Kalinowska